Otelimiz

Rescate Butik Otel; 5 yıldızlı otel standartlarına sahip olup özellikle VIP profile hitap eden, 25 odalı bir butik oteldir.

Rescate Butik Otel çevre yolundan Esenboğa Havaalanı'na 35, şehir merkezine ise 10 dakika uzaklıktadır. Ankara'nın en merkezi bölgesi Çankaya'da Cumhurbaşkanlığı konutuna, tüm elçiliklere ve önemli alışveriş merkezlerine kısa mesafededir.

Rescate Otelinin markası, işletmesi ve kuruluşu tamamen Akay Gruba aittir. Ankara’da, butik otel olarak açılan Rescate Butik Otelin ismi Akay Grup Yönetim Kurulu Başkanı olan Kurtuluş Akay’ın isminden esinlenerek bulunmuştur. Rescate’nin İspanyolca anlamı kurtuluştur.

Grup, 2011 yılında ise Van’a Van’ın ilk beş yıldızlı otelini “Rescate” adı altında açmış ve daha sonra bu otelini  “Double Tree By Hilton”  markasıyla 2016 yılında birleştirmiştir. Turizm sektöründe başarısını daha da arttıran Akay Grup üçüncü otellerini de İstanbul Anadolu yakasında Rescate Hotel Asia adı altında açmış ve bu otellerinin ismini de ‘’Mercure Otel Ümraniye’’ olarak değiştirmiştir.

Detaylı bilgi için;

* https://www.hilton.com.tr/oteller/turkiye/van/doubletree-by-hilton-hotel-van/

* http://mercurehotelumraniye.com/tr/